Пам'ятні дзвони Чорнобиля

Сьогодні 35 років з дня страшної події… 26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини на 4-му реакторі ЧАЕС відбувся вибух, який призвів до найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності, створив ситуацію, вплив якої позначатиметься на житті не одного покоління українців.

Неоціненним є подвиг тих людей, хто перший почав боротися із полум’ям. Неоціненними є подвиги тих, хто продовжує працювати над усуненням наслідків.

Вперше про евакуацію Прип’яті заговорили в суботу увечері.

А вночі було дано вказівку – за 2 години скомплектувати документи для вивезення людей. Більше 1200 автобусів, 200 вантажівок, 2 дизель поїзди, теплоходи дали змогу евакуювати 47 тисяч людей, в тому числі 17 тисяч дітей протягом двох с половиною годин.

1травня. У Києві відбувається святкова демонстрація.

Cтартує велогонка миру.

Тисячі людей вийшли не вулиці, гуляють у парках, у лісі, нічого не знають.

Тільки пізніше фахівці повідомили, що Чорнобильський вибух дорівнював 500 атомним бомбам, скинутим на Хіросіму у 1945 році.

Земля очищується і оновлюється, але на це потрібен час, щоб паливо змогло розпастись. Але шкода була завдана занадто значна (період розпаду цезія-стронція приблизно 300 років) і на це можуть знадобитись ще сотні років. Але вже точно відомо, що в результаті радіації відбувається мутація живих організмів. Сьогодні вже немає великого опромінення, але генетична нестабільність продовжується.

Не можна не усвідомлювати те, що сьогодні ЧАЕС залишається найнебезпечнішим об’єктом країни.

Від тої миті, що чітко розділила наші долі, минуло 35 років, так і буде тепер: напередодні травня вітаємо один одного з тим, що живі, і будемо зичити мужності та стійкості. Не витрачайте своє життя на ніщо, не кидайте дня нанівець, бережіть кожну мить здоров’я і щастя, яке для вас зберегли ті, що віддали своє життя страшної ночі 26 квітня 1986 року!

Учні та вчителі нашої школи не могли оминути цей пам’ятний день, та провели ряд виховних заходів.

Кiлькiсть переглядiв: 103

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.